Iwona Demko, Jesień II

481 PLN

Autor

Iwona Demko

Technika

Grafika ,

serigrafia

Serigrafia (inaczej sitodruk) jest jedną z technik drukarskich. Została wynaleziona w Japonii i pierwotnie służyła ozdabianiu tkanin. Matryca wykorzystywana do tworzenia druku to zwykle rama z naciągniętą specjalną tkaniną (sito), gdzie szablon tworzy utwardzona warstwa światłoczuła, nie przepuszczająca farby, stanowiąca negatywowy obraz drukowanego wzoru. Elementem drukującym formy drukowej są nie zakryte oczka siatki sitodrukowej, przepuszczające farbę. Przygotowane do druku sito umieszcza się nad podłożem, którym może być papier, folie z tworzywa, tkanina blacha lub rozmaite przedmioty. Na sito wylewa się specjalną farbę i przeciska się ją na podłoże przeciągając po tkaninie gumowym raklem. Drukować można ręcznie lub w maszynach.

Rozmiar dzieła w cm

83 x 55

Rok powstania

2004

ID pracy

#19

certyfikat autentyczności

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do dzieła dołączamy certyfikat potwierdzający jego autentyczność i legalność. Dokument zawiera reprodukcję oraz dokładny opis dzieła, tj. informacje o autorze, tytuł, technika wykonania, rozmiar, rok powstania, a także pieczątkę galerii i podpis właściciela galerii.

koszt dostawy
39.00 PLN
KOSZT DOSTAWY
czas dostawy
5 dni

Średni czas dostawy dzieła wynosi 5 dni roboczych. Z przyczyn od nas niezależnych czas ten może zostać wydłużony, o czym zawsze informujemy nabywcę.

CZAS DOSTAWY
Potrzebujemy 24 h na potwierdzenie
dostępności dzieła do wysyłki
Podany koszt i czas dostawy obowiązują na terenie Polski
Masz 14 dni na zwrot
PEŁNY REGULAMIN ZAKUPÓW

Dodatkowe informacje

Praca wykonana na grubym bristolu. Rozmiar papieru: 70x100 cm.

Od autorki: Inspiracją do cyklu "Jesień" były barwy jesieni. Do przygotowania grafiki wykorzystałam zasuszone liście paproci, które naświetlałam bezpośrednio na sicie.
Ze wstępu do katalogu wystawy Iwony Demko w Muzeum Historycznym w Sanoku, 2008: Cykl "Jesień" jest wysmakowanym i efektownym przykładem artystycznej grafiki. Artystka wykorzystując dary przyrody postarała się nie tylko o stronę estetyczną, ale głębszą treść w swoich pracach. Naturalnie suszone liście, kwiaty wyrażają potęgę naturalności, zdrowych form życia w naturze. To pochwała życia.

Pozostałe prace artysty

ZOBACZ WSZYSTKIE 5